Exkluzívne rady pri výbere parfumu

Svoju osobnosť môžte podčiarknuť nielen oblečením,účesom a správaním ale aj výberom vhodne zvolenej vône.

 

Ako si teda vybrať ten správny parfum?

Výber parfumu nie je vôbec jednoduchý. Nestačí prísť do parfumérie a kúpiť si nejaký parfum, ktorý vám odporúčala predavačka alebo sa vám páčil na vašej kamarátke, či kamarátovi. Parfum, ktorý krásne vonia na vašich známych neznamená, že na vás bude voniať rovnako. Každý z nás má inú vôňu svojho tela, ktorá môže byť ovplyvnená rôznymi faktormi ako napríklad zložením stravy, hormonálnymi zmenami... Voľba vhodnej vône si preto vyžaduje aby ste spoznali sami seba a mali jasno v tom aká kategória vôni vám najviac vyhovuje a na akú príležitosť vôňu potrebujete.

 

 

Dôležité je ujasniť si, či potrebujete vôňu na bežné nosenie, či idete športovať, na zvláštnu príležitosť, či na zvádzanie svojho drahého. Parfumy dokážu úspešne meniť náladu ich nositeľa a jeho okolia. 

Jemnejšie vône ocenia tí, ktorí sa chystajú do spoločnosti viacerých ľudí.Mali by ste mať istotu, že vaša vôňa nebude obťažovať okolie, prípadne sa bude hodiť k danej príležitosti. Ťažké  a korenené vône sa naopak veľmi dobre hodia na obchodné jednanie, kedy takto navoňaná osoba pôsobí dominantne a sebavedome. Svieže vône oceníte ak si idete zabehať alebo do fitka. Sladké parfumy sa dobre rozvinú na schôdzke s partnerom či partnerkou a sladkasté vône navodzujú pocit zblíženia až intímna.

 

Málokedy (ak vôbec) nájdeme parfum vhodný vždy a všade, preto neváhajte investovať do viacerých parfumov, v dnešnej dobe je to skôr nevyhnutnosť ako prepych. Nezabúdajte tiež, že v letnom období vám môžu sadnúť úplne iné vône ako v zimnom období.

 

Ako správne testovať vôňu?

Pri testovaní najskôr použite papieriky. Z viacerých vôni si tak vyberte dve, maximálne tri, ktoré vyskúšate na pokožke. Najvhodnejšie je na vnútornej strane zápästia, prípadne v lakťovej jamke. Počkajte 10-15 minút, pokiaľ sa zložky parfumu spoja s vôňou vášho tela a až potom privoňajte. Vôňa sa krásne rozvinie a vy zistíte či je to tá správna vôňa pre vás.

 

Čo znamená vrstvenie vône?

Ak ste si už vybrali vhodnú vôňu pre vás, nezabúdajte aj na vrstvenie. Použijete sprchovací gél, telový balzam a parfum rovnakej vône. Celé telo bude prevoňané rovnakou vôňou a vtedy dosiahnete najlepší efekt.

Kde všade na tele sa navoňať?

Parfum aplikujte na pulzujúce miesta. To znamená, tam kde je  pokožka najviac prekrvená. Je to na zápästí, v lakťovej jamke, krku či za ušami. Vôňa sa uvoľňuje smerom nahor, preto nezabúdajte ani na aplikáciu pod kolená a v oblasti členkov. Ideálnym miestom sú aj čerstvo umyté vlasy, ktorým venujte jeden vstrek. Naše vlasy sa hýbu, vejú a vôňa sa tak dobre posunie ďalej.

 

Ako dlho môžem skladovať parfum po otvorení?

Parfum by sme mali držať v optimálnych podmienkach, teda pri izbovej teplote a nemali by sme ho vystavovať priamemu slnečnému žiareniu. Po otvorení, teda od prvého streknutia by sme ho mali spotrebovať do 8 až 12 mesiacov.