Aloe vera - informácie, skúsenosti, rady

Autor Daniela 09/08/2016 0 Reakcie Užitočné rady,

Aloe vera je hodnotná rastlina v prírodnej medicíne. V starých civilizáciách ju považovali za rastlinu pre zdravý život a krásu. Vedci na celom svete skúmajú jej zloženie a účinky. Klinické štúdie preukázali, že gél z Aloe vera obsahuje aminokyseliny, vitamíny, minerály, enzýmy, polysacharidy a mnoho ďalších účinných látok.


Všeobecne akceptované vlastnosti aloe vera:

  • výborné účinky na pokožku, jej vitalitu a regeneráciu (použitie v kozmetike)
  • antioxidačné vlastnosti
  • protizápalové účinky
  • blahodarné vlastnosti pre tráviacu sústavu
  • urýchľuje hojenie rán
  • podporuje imunitný systém
  • prevencia vzniku ochorení vnútorných orgánov (obličkové kamene, pečeň, žlčové cesty)

 


Aloe vera ESSENS sa získava z listov druhu Aloe vera Barbadensis Miller najvyššej kvality. Rastliny sa pestujú v prirodzenom prostredí bez znečistenia v oblasti Jaumave v Mexiku. Rastliny sú v BIO kvalite, pri ich pestovaní neboli použité žiadne hnojivá, insekticídy alebo herbicídy. Rastliny sú polievané iba dažďovou vodou alebo pramenitou vodou z okolitých hôr.
Keď som vyštudovala medicínu ako zdravotná sestra, môj záujem pomáhať ľuďom sa mi stal životným poslaním.

 

 

Essens odpovedá na otázky


Prečo sú v zložení výrobkov konzervanty?
Benzoan sodný a sorban draselný sú v potravinárstve bežne užívané nerizikové konzervanty. Nájdeme ich v celej rade potravín aj vo výživových doplnkoch, sami sa môžete presvedčiť na etiketách o zložení výrobkov. Tieto dve konzervačné látky zaisťujú trvanlivosť nášho Aloe Vera a ich spoločné použitie je celkom v poriadku podľa platných hygienických a zdravotných noriem.

 

Čo je presne metóda Totaloe?
Náš mexický dodávateľ suroviny Aloe Vera vyvinul vlastnú revolučnú metódu, ktorá sa volá Totaloe. V tomto procese sa využívajú tradičné metódy, ale aj najnovšie technológie , ktoré umožňujú spracovanie Aloe Vera bez straty pozitívnych účinkov rastliny a ich následné prenesenie do konečného výrobku pre spotrebiteľa. Výrobca suroviny uvádza, že gél Aloe Vera spracovaný metódou Totaloe má v porovnaní s gélom Aloe Vera spracovaným tradičnou metódou ručného filetovania vyšší obsah živín a priaznivých látok. Na kvalite suroviny a obsahu látok sa tiež podieľa spôsob pestovania rastlín a prirodzené subtropické prostredie, v ktorom má náš výrobca svoje plantáže.

 

Čo je to mikronizácia?
Mikronizácia je šetrná fyzikálna metóda, ktorou sa dá u liečiv, prírodných látok, vitamínov a minerálnych látok zvýšiť ich biologická dostupnosť. Vstupná surovina sa postupne mikronizuje na častice o veľkosti niekoľkých milimetrov. Tým sa výrazne zvýši povrch jednotlivých častíc, čo má za následok zvýšenie ich rozpustnosti a vstrebateľnosti v organizme. Mikronizácia tak umožňuje znížiť dávkovanie prípravku.

 

Uvádzate doporučené dávkovanie 15 až 90ml denne. Možno toto dávkovanie zvýšiť?
Uvedené dávkovanie 15ml denne (približne 1 polievková lyžica) je minimálne doporučenie a bolo stanovené ako úplne bezpečné pre väčšinu užívateľov a situácií. Dávkovanie možno ale individuálne zvýšiť až na 90ml rozdelených do niekoľkých dávok v priebehu dňa. Postupne môžete dávkovanie zvyšovať až na hodnotu, pri ktorej sa budete cítiť najlepšie, a ktorá Vám bude vyhovovať.

 

Môžu Aloe Vera užívať deti do 3 rokov?
Užívanie akéhokoľvek výživového doplnku deťmi do 3 rokov, tehotných a kojacich žien sa všeobecne nedoporučuje. Konzultujte to prosím s Vašim ošetrujúcim lekárom.

 

Uvádzate, že výrobok je v BIO kvalite, čo to znamená?
Vo svete sa skôr používa termín „organic“. Označuje plody, ktoré boli pestované ekologickým spôsobom, teda bez použitia chemických postrekov a neboli geneticky modifikované. Výrobca našej suroviny pestuje Aloe Vera týmto organickým spôsobom a je držiteľom amerického certifikátu USDA Organic.

 

Ako je to s IASC certifikáciou Vášho výrobku?
Výrobca suroviny je členom IASC a jeho výrobky a suroviny majú certifikáciu IASC. To potvrdzuje kvalitu surovín, ktoré používame. Certifikáciu momentálne vybavujeme.

 

Môžu Aloe Vera užívať osoby s fenylketonúriou?
Aloe Vera obsahuje aj bielkoviny, ich súčasťou je aj aminokyselina fenylalanin. Množstvo tejto aminokyseliny vo výrobku Aloe Vera ESSENS gél na pitie je síce minimálny, u osôb s fenylketonúriou ale doporučujeme užívanie konzultovať s ošetrujúcim lekárom.

 

Ako je surovina Aloe Vera spracovaná?
U našej Aloe Vera je jasný pôvod surovín, výrobný proces aj všetky schvaľovacie procesy.

 

V akom obale je Aloe Vera balená?
Obalový materiál Aloe Vera ESSENS je úplne nezávadný a recyklovateľný plast. Balenie je veľmi praktické, ľahké a skladné (možnosť brať si balenie so sebou na cesty, do auta a pod.).

 

Obsahujú výrobky Aloe Vera ESSENS parabény?
Nie, všetky produkty radu Aloe Vera ESSENS sú bez parabénov.

 

Obsahuje Aloe Vera Soft Spray alkohol?
Nie, ide o vodný roztok.

 

Je možné aplikovať Aloe Vera Soft Spray na zapálené hemoroidy?
Áno, je to možné. Dokonca to veľmi odporúčame.

 

Vraj sa kvalita Aloe Vera hodnotí podľa obsahu polysacharidov. Koľko ich obsahuje ESSENS Aloe vera gél na pitie?
Vplyv na obsah účinných látok má taktiež percento obsahu Aloe vera v produkte. Naše gély sú 99,5%. To všetko zaisťuje obsah polysacharidov v rozmedzí od 30 do 35 g/kg, čo je nadštandardný obsah.

 

Hovorí sa, že antikoncepcia zanáša žily a tým sa zvyšuje riziko mozgových príhod a infarktov u žien. Pomáha Aloe vera gél na pitie ESSENS pri čistení zanesených žíl?
Produkt Aloe Vera gél na pitie ESSENS s hroznovou šťavou je receptovo koncipovaný tak, že podiel hroznového koncentrátu (je známe, že mierna konzumácia vína je odporúčaná na prečistenie ciev a zlepšenie funkcie kardiovaskulárneho systému) tieto účinky aloe posilňuje. Preto aloe vera gél na pitie ESSENS s hroznovou šťavou pri užívaní hormonálnej antikoncepcie odporúčame.

 

Ako dlho je možné uchovávať v chladničke Aloe vera gél na pitie ESSENS po jeho otvorení?
Minimálna trvanlivosť Aloe vera gélu na pitie ESSENS sú 4 týždne pri skladovaní do +6 °C.

 

Je pravda, že Aloe Vera koncentrát s výťažkami z bylín podporuje správnu činnosť pohlavných orgánov, respektíve pravidelnosť menštruácie? Ale ako je to pred otehotnením a počas priebehu tehotenstva? Nemôže byť tehotenstvo rizikové?
Aloe Vera by sa malo užívať ako profylaxia pred plánovaním tehotenstva. V dobe počatia a po otehotnení ho užívať rozhodne neodporúčame. Rovnako ako iné výživové doplnky (okrem multivitamínov).

 

Môžu Aloe Vera ESSENS Zubnú pastu používať deti do 3 rokov?
Áno, zubná pasta má vhodné zloženie aj pre deti mladšie ako 3 roky.

 

Môžu Aloe Vera ESSENS Zubnú pastu používať vegetariáni a vegani?
Áno, zloženie zubnej pasty nie je živočíšneho pôvodu.

 

Sú výrobky produktového radu Aloe Vera ESSENS testované na zvieratách?
Výrobky produktového radu Aloe Vera ESSENS nie sú testované na zvieratách.